logo

тел: +389 (0)2 / 244 77 38, 2477 277, 077 / 710 038

Информации: olympictravelmk@gmail.com

Локација: Борка Талески број 5, 1000 Скопје


Хотел Кронос


Информации за понудата

Категорија: ЛЕТО 2019
Поткатегорија: Паралија


Хотел Кронос се наоѓа на 120 м од прекрасната песочна плажа во централниот дел на Паралиа. Располага со 1/2 (двокреветно студиа) 1/3 (трокреветно студиа) како и 2+2 апартмани  со две посебни спални и две купатила. Хотелот е целосно покриен со бесплатен бежичен интернет. Секој апартман е комплетно опремен со: кујна со комплетен прибор која се наоѓа во една од спалните, гардеробер, тоалет со туш кабина,  ТВ и широки балкони.

ЦЕНИ ЗА НАЕМ НА ЦЕЛО СТУДИО/АПАРТМАН (СО СОПСТВЕН ПРЕВОЗ)
   ЛЕТО 2019

Термини 1/2 студио 1/3 студио АПП 2+2 две соби
 
26.05 – 02.06 90 eвра 100 eвра 150 eвра
02.06 – 09.06 100 eвра 120 eвра 170 eвра
09.06 – 16.06 120 eвра 145 eвра 190 eвра
16.06 – 23.06 140 eвра  175 eвра 245 eвра
 
23.06 – 30.06 160 eвра 200 eвра 280 eвра
30.06 – 07.07  185 eвра 210 eвра 330 eвра
07.07 – 14.07 210 eвра 245 eвра  380 eвра
14.07 – 21.07 245 eвра 280 eвра 450 eвра
21.07 – 28.07 245 eвра 280 eвра 450 eвра
 
28.07 – 04.08 260 eвра 310 eвра 490 eвра
04.08 – 11.08 260 eвра 310 eвра 490 eвра
11.08 – 18.08 260 eвра 310 eвра 490 eвра
18.08 – 25.08 260 eвра 310 eвра 490 eвра
25.08 – 01.09 210 eвра 245 eвра 380 eвра
 
01.09 – 08.09 185 eвра 210 eвра 330 eвра
08.09 – 15.09 140 eвра 160 eвра 220 eвра
15.09 – 22.09 120 eвра 145 eвра 190 eвра
22.09 – 29.09 100 eвра 120 eвра 170 eвра
29.09 – 06.10 90 eвра 100 eвра 150 eвра

Цените се однесуваат на наем на студио за 7 ноќевања (сопствен превоз)

Цените се во евра, а плаќањето е во денарска противвредност 1 eвро = 62 МКД

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ:

  • Превоз (автобус) повратен билет се доплаќа според ценовник на Олимпик Травел – Аеродром, Скопје,  +389(0)22447738 или +389(0)77710038
  • Доручекот со доплата на лице место 7 евра по лице на ден.
  • Полупансион со доплата на лице место 12 евра по лице на ден, деца до 7 години бесплатно од 7 до 14 години 10 евра на ден. Ресторанот е во склоп на хотел со 4 ѕвезди на база шведска маса.
  • Користење на клима уред се наплаќа на лице место.

НАПОМЕНА:

  • Во студиата/апартманите, дозволено е сместување на лица согласно со предвидениот  капацитет,  т.е. број на кревети. Преку дозволениот број може да се смести максимум  едно дете до 7 години во кревет со родител  БЕСПЛАТНО.
  • Можност за патување во период и денови на престој по сопствен избор.
  • Поради генерално чистење на студиата/апартманите после секоја смена, студиата/апартманите се напуштаат во 10:00 часот, а сместувањето е во 14:00 часот попладне,
  • Хигиената во студиата/апартманите си ја одржувате сами за време на престојот,

 

 X

Ви се допаѓа нашата страна?

Кликнете LIKE!