logo

тел: +389 (0)2 / 244 77 38, 2477 277, 077 / 710 038

Информации: olympictravelmk@gmail.com

Локација: Борка Талески број 5, 1000 Скопје


Аг.Никитас – Спирос


Информации за понудата

Категорија: ЛЕТО 2019
Поткатегорија:

АГИОС НИКИТАС е идеално место за патниците кои сакаат да ја запознаат традиционалната Грција. Сместено е на рид помеѓу маслинови и борови дрва и прекрасен поглед кон тиркизната вода на Јонското море. Местото плени со прекрасната традиционална грчка архитектура, камени улици и голем број на традиционални ресторани каде може да се вкуси најразлична вкусна храна.

Во близина на Агиос Никитас се наоѓаат некои од најубавите плажи во Европа, на југ од селото се наоѓа Milos Beach именувана по разрушена мелница до која се стига со пешачење, на север од селото се наоѓа Pefkoulia Beach позната и како Agios Nikitas Beach. Исто така на овој дел од островот се сместени и плажите Porto Katsiki, Egremni, Kathisma, Ligia.Вила Спирос

Вила Спирос се наоѓа на 300метри од плажа, на почетокот на Аг.Никитас (види мапа) во нејзина близина се наоѓа продавница на 100м, rent a car и rent a bike на 100м, централната пешачка уличка се наоѓа на 100м од вилата, на која се наоѓаат ресторани, таверни, продавници за храна, гиро, слаткара, продавници за сувенири.

Вилата располага со двокреветни студија со дупли кревет и трокреветни студија со еден дупли кревет и еден единечен, сите имаат мини кујна со прибор за готвење и јадење, фрижидер, сопствен тоалет со туш, клима и туш, терасата е надворешна, заедничка за сите соби оделена со паравани и се излегува на неа од влезната врата на студиото. Терасите се со страничен поглед на море

Капацитетот на собите: во двокреветна соба максимум 2 лица, во трокреветна соба максимум 3 лица.

Гпс координати: 38°47’20.6″N 20°36’49.7″E

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ЗА НАЕМ НА СОБА ЗА 7 НОЌЕВАЊА

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА НАПРАВЕНА ДО 30.04.2018
На ПРОМО цените не следува попуст за 2 последователни термини и попуст за рана резервација, истите се резервираат со 50% аконтација.

– Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

Во цената не е вклучен превоз.Повратен превоз до Лефкада чини:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Лефкада:

Скопје (Дрводекор) – 45€ по лице
Релациите кои се наведени како (трансфер) се реализираат со патнички возила или комбe– Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 15 Евра од редовната цена од Битола и 10еур од Скопје

– Деца до 1,99 години бесплатно

-Возрасно лице над 63год – попуст 10еур

ВИЛА СПИРОС - АГ.НИКИТАС - ЛЕФКАДА
ЦЕНИ ЗА НАЕМ НА СТУДИО ЗА 7 НОЌЕВАЊА
Период Ноќевања 1/2 Студио 1/3 Студио Коментар
23.05-30.05.2018 7 59 69 ПРОМО
30.05-06.06.2018 7 69 79 ПРОМО
06.06-13.06.2018 7 99 109 ПРОМО
13.06-20.06.2018 7 149 159  
20.06-27.06.2018 7 219 229  
27.06-04.07.2018 7 269 289  
04.07-11.07.2018 7 309 329  
11.07-18.07.2018 7 349 369  
18.07-25.07.2018 7 379 399  
25.07-01.08.2018 7 379 399  
01.08-08.08.2018 7 379 399  
08.08-15.08.2018 7 379 399  
15.08-22.08.2018 7 349 369  
22.08-29.08.2018 7 319 339  
29.08-05.09.2018 7 269 289  
05.09-12.09.2018 7 189 199  
12.09-19.09.2018 7 99 109 ПРОМО
19.09-26.09.2018 7 59 69 ПРОМО


X

Ви се допаѓа нашата страна?

Кликнете LIKE!