logo

тел: +389 (0)2 / 244 77 38, 2477 277, 077 / 710 038

Информации: olympictravelmk@gmail.com

Локација: Борка Талески број 5, 1000 Скопје


Нидри – Афродити


Информации за понудата

Категорија: ЛЕТО 2019
Поткатегорија:

НИДРИ е најголем и најпознат туристички град кој се наоѓа на југоисточниот дел на островот Лефкада. Сместен е во залив опкружен со малите островчиња Мадури, Меганиси, Скорпио кои се сопственост на Оназис. Ова летовалиште изобилува со продавници, таверни, ресторани, кафулиња и има долга камена градска плажа. Покрај пристаништето во кое се закотвени бродовите кои крстарат околу островот и превезуваат капачи до другите островчиња, тука се наоѓа и марината за јахти која претставува совршено уточиште на многубројните наутичари и едриличари

СТУДИА АФРОДИТИ – Б кат – на самиот брег, 250 метри од плажа, во непосредна близина на центарот каде има многуте таверни и шеталиштето. Студиа Афродити имаат уреден двор со зеленило и мала пицерија, рецепција. Студијата се опремени со мали кујни, тоалет, ТВ, клима, тераси, чистење на апартманите на 3 дена. Студијата се со традиционален дизајн , со различна големина , некои се со поглед на море.

При резервација се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот, а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот.

Цените се дадени по студио за 7 ноќевања без попуст во евра, плаќањето е во денарска противредност 1 Евро = 61.8 Денари

На Промо цените не следува попуст за уплатени 2 последователни аранжмани и попуст за рана резервација, истите се резервираат со 50% аконтација.


Во цената не е вклучен превоз.Повратен превоз до Лефкада чини:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Лефкада:

Скопје (Дрводекор) – 45€ по лице
Релациите кои се наведени како (трансфер) се реализираат со патнички возила или комбe– Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 15 Евра од редовната цена од Битола и 10еур од Скопје

– Деца до 1,99 години бесплатно

-Возрасно лице 63год – попуст 10еур

ТЕРМИН : НОЌЕВАЊА 1/2 СТУДИО 1/3+1 СТУДИО КОМЕНТАР
23.05. 7 49 59 ПРОМО
30.05. 7 59 69 ПРОМО
06.06. 7 89 99 ПРОМО
13.06. 7 139 159  
20.06. 7 209 229  
27.06. 7 259 279  
04.07. 7 299 319  
11.07. 7 339 359  
18.07. 7 369 389  
25.07. 7 369 389  
01.08. 7 369 389  
08.08. 7 369 389  
15.08. 7 339 359  
22.08. 7 309 329  
29.08. 7 259 279  
05.09. 7 179 199 ПРОМО
12.09. 7 89 99 ПРОМО
19.09. 7 49 59 ПРОМО
26.09. 7 49 59 ПРОМО


ПОНУДИ - Резултати од пребарувањето

X

Ви се допаѓа нашата страна?

Кликнете LIKE!