logo

тел: +389 (0)2 / 244 77 38, 2477 277, 077 / 710 038

Информации: olympictravelmk@gmail.com

Локација: Борка Талески број 5, 1000 Скопје


Никиана- Порто Фино


Информации за понудата

Категорија: ЛЕТО 2019
Поткатегорија:

Никиана – Порто Фино

Никиана е мало рибарско место кое се наоѓа измеѓу главниот град Лефкас и Нидри. Ова место има идеална местоположба за сите оние кои сакаат да го истражуваат прекрасниот остров, исто така близината на главниот град дава можност за шопинг и ноќни забави. Поради прекрасната околина богата со вегетација и преполна со маслинови дрва Никиана стана една од омилените дестинации на Лефкада за сите оние кои сакаат релаксација и ослободување од стрес. Во Никиана има три различни поголеми песочни плажи и неколку мали романтични плажи на кои можете да уживате под природни сенки, исто така местото има автобуска постојка која Ви дава можност да ги посетите преубавите плажи и градови на Лефкада со автобус. Во Никиана можете да уживате во таверни кои служат прекрасна морска храна, кафе барови и супермаркети распоредени на главната улица и покрај плажата.Вила Порто Фино се наоѓа на самиот магистрален пат, на 30метри од плажа, во нејзина близина има неколку ресторани, таверни и пекара. Вилата располага со трокреветни и четворокреветни студија кои се наоѓаат на прв кат.

Трокреветните студиа имаат едно дупло легло и едно единечно, четворокреветните имаат едно дупло легло и кревечтчиња на спрат. Сите студија располагаат со мини кујна со прибор за готвење и јадење, фрижидер, клима (доплата од 5еур на ден) , ТВ, тераса.


ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ЗА НАЕМ НА СОБА ЗА 7 НОЌЕВАЊА
На ПРОМО цените не следува попуст за 2 последователни термини и попуст за рана резервација, истите се резервираат со 50% аконтација.-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА НАПРАВЕНА ДО 30.04.2018
– Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)


Во цената не е вклучен превоз.Повратен превоз до Лефкада чини:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Лефкада:

Скопје (Дрводекор) – 45€ по лице
Релациите кои се наведени како (трансфер) се реализираат со патнички возила или комбe– Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 15 Евра од редовната цена од Битола и 10еур од Скопје

– Деца до 1,99 години бесплатно

-Возрасно лице над 63год – 10еур попуст

ВИЛА ПОРТО ФИНО - НИКИАНА - ЛЕФКАДА
ЦЕНИ ЗА НАЕМ НА СТУДИО ЗА 7 НОЌЕВАЊА
Период Ноќевања 1/3 Студио 1/4 Студио Коментар
23.05-30.05.2018 7 49 59 ПРОМО
30.05-06.06.2018 7 59 69 ПРОМО
06.06-13.06.2018 7 89 99 ПРОМО
13.06-20.06.2018 7 129 149  
20.06-27.06.2018 7 199 219  
27.06-04.07.2018 7 249 269  
04.07-11.07.2018 7 289 309  
11.07-18.07.2018 7 329 349  
18.07-25.07.2018 7 359 379  
25.07-01.08.2018 7 359 379  
01.08-08.08.2018 7 359 379  
08.08-15.08.2018 7 359 379  
15.08-22.08.2018 7 329 349  
22.08-29.08.2018 7 299 319  
29.08-05.09.2018 7 249 269  
05.09-12.09.2018 7 179 189  
12.09-19.09.2018 7 89 99 ПРОМО
19.09-26.09.2018 7 49 59 ПРОМО


X

Ви се допаѓа нашата страна?

Кликнете LIKE!