logo

тел: +389 (0)2 / 244 77 38, 2477 277, 077 / 710 038

Информации: olympictravelmk@gmail.com

Локација: Борка Талески број 5, 1000 Скопје


Olympic Beach


Информации за понудата

Категорија: Блог
Поткатегорија:

ОЛИМПИК БИЧ
Олимпик Бич (Olympic Beach, Olimpiaki Akti) е познато летувалиште во Пирејскиот регион. Оддалечено е само 3 км од Paralia и 6 км од познатиот трговски град Katerini. Овој бисер на грчкиот туризам се одликува со долги песочни плажи, кристално чисто море и со традиционалното гостопримство. Paralia (Paralia, Παραλία) се наоѓа на 4 км од Катерини во подножјето на планината Олимп. Има пешачка плажа долга околу 10 км која се протега се до Олимпик Бич. Paralia има добар ноќен живот ...

Од Olympic Beach и Paralia се поврзани со пешачка и велосипетска патека во кои можете да уживате во утриснките и ноќните прошетки.

За разлика од другите туристички места Olympic Beach се издвојува по препознатливата уреденост на самото место, вклучувајќи: тенискo, фудбалско и кошаркарскo игралиште, продавници, кафе барови, таверна и гира, продавници за сувенири и парк за деца со лулашки.

Постои велосипедтска патека до Paralia долга 3.5 километри која наидувате на забавен парк пред Paralia.


Olympic BeachПОНУДИ - Резултати од пребарувањето

X

Ви се допаѓа нашата страна?

Кликнете LIKE!