logo

тел: +389 (0)2 / 244 77 38, 2477 277, 077 / 710 038

Информации: olympictravelmk@gmail.com

Локација: Борка Талески број 5, 1000 Скопје


Вила Томас


Информации за понудата

Категорија: ЛЕТО 2021
Поткатегорија: Олимпик Бич


Vila „Tomas“ - Olympic beach

Vila „Tomas“ се наоѓа на 70 м одалеченост од плажа. Располага со 1/2 , 1/3, 1/4 студиа, со комплетно опремена кујна, сателитска ТВ, клима (за користење на истата се доплаќа 5 евра на ден), балкон и и Wi-Fi .


НАПОМЕНИ:
 ЦЕНИТЕ со * во табелата се дадени по лице за 7 ноќевања и превоз,трето и четврто лице плаќа само превоз 35 евра
 ЦЕНИТЕ во табелата без * се дадени за наем на студио или апартман за 7 ноќевања
 Доплата за туристичка такса 0,50 евра по студио на ден се плаќа во објектот
 Во студио дозволено е сместување на лица согласно бројот на кревети.
 Над дозволениот број, може, на дополнително барање (одобрување) да се сместимаксимум едно дете до 5,99 години во кревет со двајца возрасни
 Термините во табелата се денови на започнување на аранжманот
 Патничкото осигурување е задолжително и НЕ е вклучено во цената
 Цените се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денараска противвредност (1 евро =62,00 мкд).
 За уплата на два последователни термини, одобруваме 10% попуст на вториот термин, попустот важи само на редовни цени.
 Попустите НЕ можe да се комбинираат меѓу себе, на промотивните цени НЕ следува попуст, попуст за рано букирање и за две смени НЕ може да се комбинира.
 Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по ценовник, немаат право на надомест на средства за разлика во цена.
 Бројот на лица кои се сместуваат во собите треба да е соодветен на лицата наведени во ваучерот кој го издава организаторот на патувањето
 Сместување во собите е по 14 часот - локално време, а напуштање на истите е до 09:00 часот
 Важечка е резервацијата со авансна уплата од 30% од вкупниот износ на аранжманот. Целосна доплата на аранжманот се врши 10 дена пред поаѓање. Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки.
 По завршување на вашето летување должни сте да го оставите студиотот во чиста состојба. Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.
 Организаторот не одговара за квалитетот на интернет конекцијата во местото и објектот на престој
 Секој патник има обврска и е задолжен да води грижа за важноста и исправноста на патните исправи, поради кои НЕ можe да се откаже аранжманот или да се промени термин на резервацијата
 Во услови на Ковид 19, превозот ќе се организира и реализира согласно актуелните мерки и протоколи за вршење на внатрешен и меѓународен превоз.
 За време на патувањето ќе бидат запазени сите протоколи, задолжителна дезинфекција при влез во автобус, одржување на дистанца на патници кои не патуваат заедно.
 При влез во автобус задолжително е мерење на телесна температура на секој од патниците, во случај на покачена телесна температура лицето нема да може да патува согласно протоколите и препораките за меѓународен сообраќај.
 За време на патувањето во автобус задолжително е носење заштитна маска со која се покрива устата и носот
 Патниците за време на патувањето се должни да ги почитуваат во целост актуелните мерки за претпазливост и безбедност како и инструкциите од пратителот на патувањето.

Цена за превоз:
 Превоз за возрасен 35€
 деца до 12 години 25 евра .
 Дете до 2 години (без седиште) – бесплатно
 Датумот во табелата е термин на тргнување, состанок на група половина час пред наведеното време.
 Агенцијата го задржува правото за промена на времето и местото на поаѓање. Патникот е должен минмум 24 часа (еден ден) пред секое поаѓање да се информира за потврда за времето и местото на поаѓање.

ПОНУДИ - Резултати од пребарувањето

X

Ви се допаѓа нашата страна?

Кликнете LIKE!