logo

тел: +389 (0)77 / 710 038

Информации: olympictravelmk@gmail.com


ВИЛА ЛУСИ – СУТОМОРЕ


Информации за понудата

Категорија: ЛЕТО 2023
Поткатегорија: ЦРНА ГОРА

ВИЛА ЛУСИ – СУТОМОРЕ
Црна Гора, Сутоморе
Вила Луси е со локација во мирниот и тивкиот дел на Сутоморе под магистралата, на 4-5 минути пешачење до автобуската станица во Сутоморе, на 6 -7 минуит пешачење до најблиската плажа (градска плажа) и десетина минути пешачење до центарот на Сутоморе.
Во близина на вилата има 2 супермаркети.
Вилата располага со две 1 / 2 студија и едно 1 / 3 студио.
Секое од студијата поседува посебно купатило, WIFI интернет конекција, заедничка кујна и заеднички голем балкон, клима има во секое од студијата и е вклучена во цената.
ТЕРМИН СТУДИО 1/2 СТУДИО 1/3
02.07-09.07 199 евра 243 евра
09.07-16.07 199 евра 243 евра
16.07-23.07 224 евра 273евра
23.07-30.07 234 евра 283 евра
30.07-06.08 234 евра 283 евра
06.08-13.08 234 евра 283 евра
13.08-20.08 234 евра 283 евра
20.08-27.08 224 евра 273 евра
27.08-03.09 209 евра 253 евра
03.09-10.09 199 евра 243 евра

ПЛАЌАЊЕ ЗА ДЕЦА:
• Дете од 0 до 3 години не плаќа и дели кревет со возрасен
• Дете од 3 до 12 години на класичен кревет плаќа 50% од цената на аранжманот

ВАЖНИ ИНФОРМАЦИИ:
• Check in во собите е после 14h
• Check out е до 09h. Багажот се остава во вилата
• ВО ЦЕНАТА Е ВКЛУЧЕНО:
- Наем на студио за 7 ноќевања/8 дена
• ВО ЦЕНАТА НЕ Е ВКЛУЧЕНО:
- Туристичка такса (1€ по лице од ден – се плаќа во вилата)
- Автобуски превоз
• ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ ЗА ЦРНА ГОРА:
- Скопје – 2480 денари – 40 €
• Превоз за деца за Црна Гора:
-деца до 2 години -70% од картата за возрасен 744 ден
-деца од 2 до 11,99 години -50% од цената на карта за возрасни 1240 денари
Поаѓање од Скопје петок 22:00 часот од перон број 8 на меѓуградска автобуска станица
Враќање од Сутоморе сабота во 18:10 часот

ОПШТИ НАПОМЕНИ:
-Тргнувањето со автобус е еден ден порано во однос на термините од табелата
- За резервација задолжително е уплата на аванс 30% од вкупниот износ, а остатокот се доплаќа најдоцна 10 дена пред поаѓање


ПОНУДИ - Резултати од пребарувањето

X

Ви се допаѓа нашата страна?

Кликнете LIKE!