logo

тел: +389 (0)2 / 244 77 38, 2477 277, 077 / 710 038

Информации: olympictravelmk@gmail.com

Локација: Борка Талески број 5, 1000 Скопје


ВИЛА ЛИТЦА - НЕА ФЛОГИТА


Информации за понудата

Категорија: ЛЕТО 2020
Поткатегорија: Неа Флогита


Вила ЛИТЦА


Вила 
Литца е лоцирана во центарот на Неа Флогита, во близина на вила Корфу, и на околу 70 м. од плажата. Располага со 1/5 апартман , простран , модерно дизајниран, со комплетно опремена кујна, WC, клима (вклучена во цената), и пространа тераси wi-fi -(вклучена во цената)

 

10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 29.02.2020

 

Цени за термини по типови простории и услуги

Термини

1/5 Апартман 

Бр. ноќевања

23/05/2020 - 30/05/2020

69.00€ 

7*

30/05/2020 - 06/06/2020

99.00€ 

7*

06/06/2020 - 13/06/2020

139.00€ 

7*

13/06/2020 - 20/06/2020

169.00€ 

7*

20/06/2020 - 27/06/2020

189.00€ 

7*

27/06/2020 - 04/07/2020

410.00€ 

7

04/07/2020 - 11/07/2020

430.00€ 

7

11/07/2020 - 18/07/2020

460.00€ 

7

18/07/2020 - 25/07/2020

460.00€ 

7

25/07/2020 - 01/08/2020

460.00€ 

7

01/08/2020 - 08/08/2020

460.00€ 

7

08/08/2020 - 15/08/2020

460.00€ 

7

15/08/2020 - 22/08/2020

460.00€ 

7

22/08/2020 - 29/08/2020

410.00€ 

7

29/08/2020 - 05/09/2020

179.00€ 

7*

05/09/2020 - 12/09/2020

159.00€ 

7*

12/09/2020 - 19/09/2020

139.00€ 

7*

19/09/2020 - 26/09/2020

89.00€ 

7*

 

 

 

Услови под кои важи аранжманот

Цените СО * се однесуваат за 7 ноќевања по лице со вклучен превоз, за минимум две лица (Трето , четврто ,петои лице се сместуваат БЕСПЛАТНО, а плаќаат само превоз).

 

 • Цените со ознака ПРОМО се цени по лице според соодветниот капацитет

 • Термините во табелите се денови на започнување и на завршување на аранжманот.

 • За сигурна резервација се подразбира исклучиво уплата на 30% аконтација во моментот на потпишување на Договор за патување, и целосна уплата најдоцна 7 дена пред започнување на аранжманот.

 • Преземањето на собите започнува најрано во 14 часот по локално време првиот ден, а напуштањето на истите е најдоцна до 9 часот по локално време последниот ден од аранжманот. Ненавременото напуштање на собите може да биде причина за нарушување на одморот и комодитетот на клиентите кои треба да влезат во студијата/ апартманите во следниот термин.

 • Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла, т.е. исклучиво на лицата кои се наведени во ваучерот издаден од агенцијата. Во случај на сместување на повеќе лица од дозволеното, агенцијата или локалниот партнер на истата го задржуваат правото да не ги примат лицата кои не се наведени во ваучерот или за истите да побараат соодветен финансиски надомест.

 • Сликите

 • За возрасни 2.170 мкд. (35 евра)

 • За деца до 12 години 1.550 мкд. (25 евра) 

 • Деца до 2 години бесплатно, без седиште

 • За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти.

 • Сопствениците на објектите го задржуваат правото при евентуално направена-причинета штета да извршат наплата за истата од клиентите кои се сместени во моментот.

 • Цените објавени во табелите се конечни, без скриени трошоци. Користењето на клима-уред, интернет е вклучено во цената .

 • т.а. „ОЛИМПИК ТРАВЕЛ“ не може да гарантира стабилност, брзина или коректност на интернет врската во кој-било објект од целата понуда.

 • Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute понуда, претходно направените и потврдени резервации нема да подлежат на какви било промени во цената.

 • Пред тргнување, Ве молиме да ја проверите важноста на своите патни исправи и задолжително да обезбедите патничко-здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на вработените во т.а. „ОЛИМПИК ТРАВЕЛ“ и на самата агенција. 

.
Тимот на “ОЛИМПИК ТРАВЕЛ” ви посакува убаво и спокојно лето, пријатен престој и прекрасни спомени, секое добро драги пријатели.ПОНУДИ - Резултати од пребарувањето

X

Ви се допаѓа нашата страна?

Кликнете LIKE!