logo

тел: +389 (0)2 / 244 77 38, 2477 277, 077 / 710 038

Информации: olympictravelmk@gmail.com

Локација: Борка Талески број 5, 1000 Скопје


МАЛТА


Информации за понудата

Категорија:
Поткатегорија:


Медитеранскиот Бисер – МАЛТА
21.12 - 24..12..2019
4 Дена / 3 ноќевања / Авион
1 ден.21 декември СКОПЈЕ – МАЛТА
Состанок на група на аеродром Скопје во 11.30 часот . Лет за Малта со WIZZAIR – лет W6 7765 во 13:20 часот. . Пристигнување на аеродромот во Малта во 15:05 часот. Трансфер од ародром до хотел. Сместување. Слободно време. Ноќевање.
2 ден.22декември ГОЗО
Појадок. Целодневна факултативна посета на островот Гозо (. Попладне враќање во хотел. Слободно време. Ноќевање.
3 ден.23 декември МДИНА,МОСТА,ВАЛЕТА
Појадок  Факултативна посета на Мдина и Валета. Се упатуваме на полудневен факултативен излет на централна Малта и посета на стариот главен град на островот, Мдина, уште познат и како тивкиот град.  Враќање назад во хотел. Ноќевање
4 ден.24 декември.МАЛТА - СКОПЈЕ
Појадок.Слободно време за индивидуални активности до заминување на аеродром.Трансфер до аеродром.Лет за Скопје со Wizzair (W6 7766) во 15:55 часот. Слетување во Скопје 17:35 часот.
 ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ 219 ЕВРА (13.580 ДЕН.)
ВО ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ Е ВКЛУЧЕНО:
- Аеродромски такси по лице се 3.100 мкд
-Авионски превоз на наведената релација Скопје – Малта - Скопје со WizzAir
-Рачен багаж со димензии 40 х 30 х 20 цм до 8кг
-Трансфер аеродром Малта – хотел – аеродром во Малта.
-Организација на аранжманот и лиценциран придружник на патувањето.
ВО ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ НЕ Е ВКЛУЧЕНО:
- Доплата за чекиран багаж - куфер
- Факултативн разглед на  Мдина,Моста и Валета - 35 евра
- Факултативна посета на Гозо  45 евра
- Влезници за културно историските музеи
- Патничко осигурување
- Долата за еднокреветна соба 5.700 мкд
  НАПОМЕНИ:
* За реализација на аранжманот потребен е минимум од 20 патници
* ПРИЈАВУВАЊЕ ЗА ФАКУЛТАТИВНИТЕ ИЗЛЕТИ ПРИ РЕЗЕРВАЦИЈА ВО АГЕНЦИЈА !!!!


X

Ви се допаѓа нашата страна?

Кликнете LIKE!